Friday, July 12, 2013

Here's the answer.


2 packs of Firefly toothbrushes $1.88 each
-used (2) $1/1 package of Firefly toothbrush
Paid $1.76 or $.88 for each package
4 packages of 20 count always liners $.93 each
-used (4) $1/1 Always pantiliners, limit 4 in a day
Made $.28 for all 4 packages
44 packages of Reach floss $.97 each
-used (44) $1/1 Reach product tear pad (from my dentist, not sharing the name lol)
Made $1.32 when buying all 44 packs
2 Heavy Duty Reynolds Aluminum foil heavy duty 75 feet $5.38
-got a manager to change price down to $3.18 each because someone stocked it on the wrong shelf
-also had (2) $1/1 Reynolds aluminum foil 35ft +
-AND got a $.50 Ibotta deposit to my account
Paid $3.86 for both rolls, or just $1.93 a piece!!!
1 C&H Brown sugar box $1.08
-got a $.50 Ibotta deposit into my account
Paid $.58
1 Cheetos Mix-ups $1.98 (really wanted to try these)
-got a $.50 Ibotta deposit into my account
Paid $1.48
1 package of goodie bags clearance for $.50

My total before coupons and the discount from the manager, after tax, was $68.54
Once coupons were used, the discount, and my Ibotta deposit, my total OOP (out of pocket) was just $15.61!! That's a 77% savings!! :D

No comments:

Post a Comment