Strawberries 1 pound $1.88. Sock up price is $1.25 but I don't know if that will ever happen?
Store brand ketchup 20-24oz $.77----remember to get the largest size allowed!!
Boneless butterfly PORK chops $2.99 per pound
-use $1 fresh pork printable remember to get a small package, over a dollar but close to a dollar, then use the coupon and get it for pocket change!
Van camp's pork and Beans $.44 each
Folgers coffee 27.8-33.9oz $6.99....good price for this coffee!!!
Morton softener salt pellets 40lb yellow bag $4 each
-use $1/2 bag Morton System Saver II Pellets Bags RP 4/14 (exp 9/30)
Get each bag for $3.50, not a bad price at all for name brand!!!
Sun chips for $2.88
Coffee mate creamer 16oz bottle $2
-use $.55/1 liquid coffee mate creamer printable (must sign up/sign in)
Get a bottle for just $1.45
Fareway cheese, bag and chunk 8oz package 3/$5 or $1.66 each
Fareway sliced cheese 16oz $2.50
Yoplait yogurt $.50
-if anyone saw, I left a lot of coupons at Fareway for $.50/8 and $.40/6 if anyone picked those up
-use $.40/6 yoplait cups printable
Get six cups for $.43 each
Land o Lakes old fashioned lemonade 1/2 gallon $.99
Dole pineapple juice 6oz 6pk $2.50 each
-use $.65/2 dole 46oz an or 6oz 6pk printable
$2.17 for each pack after coupon
Pillsbury grands! biscuits $1.25 per tube--not a bad price sucks there's no coupons, might be a peelie on the package though!
All the cereals are priced as 3/$10 which is $3.33 a piece, that's a crap deal, even with a coupon, you never want to pay that much for cereal.
Fareway pancake syrup $2 each....terrible deal again. It's normally $2.19 every day. If you didn't price match Hyvee last week for $1 that sucks because his deal isn't the one to go for.
Popsicle pops 18-24oz box 2/$7
-use $1/2 popsicle product printable (facebook)
2 boxes for $6...eh
Cheetos 2/$5....I think Hyvee has a price match better than this at $2 per bag.
Tones mini spices $.66 each
-use tones seasonings or extracts $1/2 RP 11/11/12 (exp 11/10/13)
buy two and use this coupon, if you have it, and pay just $.16 per tones!
Totinos party pizza $1.25 each
-use $1/5 totinos crispy crust party pizza printable
buy 5 and pay $1.05 for each after coupon
Fareway cheese puffs, curls or balls 11oz $1.50
Fareway steamables just $1 their corn is really great and I bet other vegies would be too!!
Jack's pizza 4/$11
Tony's original 10 inch $2
John morrell off the bone deli meat tubs $2, actually a better price than Hyvee had last week for $2.50
Pillow pack of hormel pepperoni $2.99 this is more than last week but the pack is bigger too
-use $1/2 Hormel pepperoni packages printable
$4.98 for two packages
Reser's deli salad 15-16 oz $.99 even better than last week!!!
-use $.55/1 reser's deli salad printable
Are you kidding me, just $.44!!!!!!!!
Johnsonville smoked links 2/$5
there is a coupon but you have to write a review to get it. here's the link incase ou would like to
$1/1 johnsonville sausage product printable
As low as $1.50 each
Matching to Don's ad automatically in store, no ad needed!!
Store brand ice cream 56oz $1.48
Capri sun 10pk $1.98
Smuckers ice cream toppings $2
-use $.75/1 Smuckers topping product RP 6/16 (exp 9/08)
Get one for just $1.25!!
Kelloggs nutri grain bars 8ct $2.99
Betty Crocker fruit gushers, roll ups, shapes and fruit by the foot Ocean Spray shapes and Motts shapes $2
-use $.50/2 Betty Crocker Fruit By The Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups Fruit Flavored Snacks SS 6/23 (exp 8/17)
-or use this high value $.50/1 Betty crocker, ocean spray, or motts snacks printable
-or use $.60/2 Betty Crocker snacks printable (log in/sign up)
Get a box as low as $1.50
Nature valley soft baked oatmeal squares $2.50
-Use $.60/1 Nature Valley soft baked oatmeal squares printable
$1.90 for a box
Nature Valley protein granola 11oz $3.49
-use $1/1 Nature Valley protein granola printable (sign in /sign up)
Get a bag for just $2.49
Floridas Natural orange juice 59oz $2.98
General Mills Hershey Cookies and Cream $2.49
-use $1/1 Hersheys cookies and cream printabel (sign in/sign up)
or -use $.75/1 hersheys cookies and cream printable
As low as $1.49
General Mills Vanilla Chex $2.49
-use $.75/1 vanilla chex printable
Total is $1.74
Kelloggs frosted mini wheats all flavors $3.49
-maybe use $.70/1 kelloggs frosted mini wheats crunch RP 7/14 (exp 8/25)
or -use $1/2 Kelloggs frosted mini wheats printable
Possibly get box as low as $2.79
Post Honey bunches of oats (honey roasted and almond) $2.50
Old Dutch pretezels $3/5 or $1.66 each
Keeblers chips deluxe peanut butter $2.99
Velveeta sliceds 12oz $2
Kraft slices 16oz $2.98
Coke 8pk 12oz bottles 3/$12
Coke 12pk cans 3/$12
Blue Bunny champ cones $4.49
Mr. Dees potatoes $1.99
Lean cuisine means 4/$10
Aqua Star crunch shrimp 2lb $7.99
Old Orchard 100% juice frozen 12oz $1.49
Simply potatoes 20oz $1.99
Busch light 24pk cans $14.99
Jenny O turkey ham $2.59/lb
Old Orchard apple ciders 96oz $2.99
Celestial tea K cups 12cout $5.99---good buy they are usually $8.49!
Xtra laudry detergent 75oz $1.98
Downy Fabric softener 34oz $3.99
-use $.50/1 Tide, Downy, Tide Boost, Tide To Go, Tide Washing Machine Cleaner or Bounce P&G 7/07 (exp 7/31)
Pay $3.49---not a stock up
Purina alpo dog food (wet) $.89
Bounty paper towels 6count $8.99
-use $.20/1 Bounty paper towels or napkins P&G 7/07 (exp 7/31)
Total $8.79---not a stock up price, or a price you'd really want to pay
On vine tomatoes $1.58/lb
Betty Crocker potatoes $1.99
Betty Crocker ultimate helper $1.99
Washington red cherries $2.98/lb
Rainer cherries $3.98/lb
Red/Green grapes $1.48/lb
Francisco Rinaldi 24oz spaghetti sauce $1.59
store brand mustard 20oz $.98
Dole iceberg letuce head $.88
Zucchini squash $1.19
Fresh mangos $1.19
California nectarines $1.48/lb
Whole chicken $1.49/lb
Provolone cheese $3.99/lb
No comments:
Post a Comment