Wednesday, May 8, 2013

Fareway Deals week 5/8-5/14

Page 1

Fareway pop 2 liters 2/$1
Hunt's Spaghetti sauce $.88
Fareway whipped topping $.88 good price
Strawberries $1.49 per pound...very good price
LOL Old Fashioned Lemonade 1/2 gallon $.88 very good price

Page 2

Go-gurt 18 count box $1.88
-Use $.75/2 go gurts
Total as low as $3.01 for 2 or $1.50 each, less than a dime per go-gurt tube



Gold peak tea 1.75 liter 2/$4

Chobani Greek yogurt $1 each
-Use $.30/1 Chobani Greek yogurt cup printable 
Total $.70 per cup, not stuck up price but if you like this brand, go for it?

Musselman's apple sauce 6 pk $2 each
-Use $.75/2 Musselman's apple sauce cups SS 5/12 exp 6/30
Total as low as 2 for $3.25 or $1.62 each $.27 per cup

Fareway pickles 16oz $.150 each
Fareway yellow mustard 20oz $.99
Kraft pasta salads $1 each
Fareway Ketchup 40 oz $1.88

Page 3

Birdseye frozen veggies $1 each 
Pop-tarts 12 count $2.50 each

Totinos pizza rolls $1.25 each
-Use $.50/1 Totinos rolls snacks SS 3/24 exp 6/15/13
Total as low as $.75 per bag, a nickle a pizza roll

Banquet dinners $.90 each

Old Orchard Healthy Balance cocktail juice $1.88
-Use $1/2 Old Orchard Healthy Balance printable (will have to sign in or sign up to get coupon)
Total $2.76 or $1.38 each WYB 2

Handi pack pudding cups $.88

McCormick taco seasoning $.50 each
-Use $.50/2 McCormick seasonings RP 04/28/13 exp 5/26/13 (this coupon is regional and it prob wasn't in our paper)
Total could be as low as $.25 each, $.50 is a decent price though too

Cookies bbq sauce 18 oz $1.99....very expensive
Hormel canned chicken 5 oz $.99
Betty Crocker brownie mix $1.50 each
Hi C juice boxes $1.88

Page 4

Boneless pork loin $1.88 per pound 
Hormel pepperoni pillow bag $2.50

Claussen Pickles 20-32 oz jar $2.50 each (just a hint, if a store gives you a range such as 20-32 oz, always get the biggest jar if it's the same price as the smaller one!!!)
-Use $.55/1 Claussen Pickles SS 3/17 expires 5/12/13
Total as low as $1.95 for a 32 oz jar, that's an ounce for just a nickle!


TWO DAY SALE

Keebler town house crackers $1.68 per box
-Use $1/2 Keebler crackers RP 03/24/13 exp 5/19/13
 
Little Debbie snacks 5/$5 with coupon, must buy 5
-Use $.75/1 Little Debbie family snack pack printable 
Total  as low as $.25 per box if the family packs are being sold

Fareway cottage cheese 24 oz $1.48  
Mr. Dells hash browns 3/$5

Kelloggs rice krispies 9 oz box $1.58 limit 2
-Use $.75/1 Kelloggs cereal, any kind printable(will have to sign in or sign up)
Total as low as $.83 a box!!!

GM Cheerios 14 oz $2.48
-Use $.50/1 Original Cheerios  (the coupon is in spanish but it scans just the same)
Total is $1.98 per box

Fareway buns $.99
Ruffles potato chips $1.98

Hamburger Helper $.75 limit 4
-Use $.75/3 Hamburger helpers printable (also in spanish)
or -Use $.75/3 Hamburger Helper SS 4/21/13 exp 6/15/13
Total $1.50 for 3 boxes, kind of like buy 2 get 1 free

No comments:

Post a Comment